Чортків


1. Основні дані про місто

Коротка характеристика

Herb_Chortkiv
Чортків – місто обласного значення, адміністративний, промисловий та культурний центр у Тернопільській області. У фізико-географічному відношенні м. Чортків розташований в лісостеповій зоні Західно-Подільської області, в долині р. Серет – лівої притоки р. Дністер.

Економічну частину даної системи розселення складає група різногалузевих виробництв (поєднання аграрно-промислових комплексів з групою підприємств, в основному, місцевого значення).

Міська забудова

Міська забудова

Площа міста – 11,2 км².

Чисельність населення – 29,6 тис. осіб.

Чортків – місто, з яскраво вираженою центральною частиною, де збереглися архітектурні та історичні пам’ятки. В центральній частині міста переважають, малоповерхові житлові будинки кінця XIX – початку XX століття з поодинокими багатоповерхівками 60-х – 70-х років.

Дерев'яна церква Пресвятої Богородиці

Дерев’яна церква Пресвятої Богородиці

Пам’ятки архітектури мають історичну цінність, а фонова забудова центральної частини міста надає йому своєрідний колорит. В західній частині знаходиться квартал багатоповерхових будівель. Але, загалом, переважає малоповерхова, садибна забудова. Завдяки цьому, та розташуванню в межах міста земель сільськогосподарського призначення, щільність житлового фонду на 1 га території не є високою.

Катедральний собор

Катедральний собор

Всі заклади, що формують загальноміський центр, розташовані на центральній площі та на вулицях Шевченка і Степана Бандери.

Чортків – невелике, історичне місто, незрівнянне у своїй красі та архітектурній величі. Воно розташоване серед мальовничої природи, тому приваблює гостей. Зважаючи на це, генеральний план передбачає автомобільні розв’язки у південній і східній частинах міста для створення центрів обслуговування туристів.

Генеральний план/плани розвитку

26 листопада 2009 року затверджено Генеральний план міста Чорткова.

2. Доступність інфраструктури у місті


Водопровідна і каналізаційна мережі

Водопровідна мережа

Водопровідна мережа

Централізована система водопостачання охоплює всю правобережну частину міста. Основне джерело живлення водопроводу – два діючі водозабори: на базі алювіальних підземних вод та горизонтальний інфільтраційний водозабір живиться з галереї зі штучним поповненням запасів води через ставки відстійники. Другий водозабір живиться з артезіанських свердловин розташованих на правобережній надзаплавній терасі ріки Серет. Загальна розрахункова потужність цих водозаборів дорівнює 4,7 тис. м3/добу. Крім того, централізований водопровід міста поповнюється водою з каптованих джерел в Рудьковій балці (700 м3/добу) і в Гнилій балці (50 м3/добу). Водопостачання у місті цілодобове.

Електроенергетична і газова мережі

Електромережа

Електромережа

Місто повністю електрифіковане. Мережу обслуговує ВАТ «Тернопільобленерго».

Місто повністю газифіковане, газопровід середнього тиску. Газову мережу обслуговує ПАТ «Тернопільгаз».

Газова мережа

Газова мережа

Телекомунікації

Телекомунікації

Телекомунікації

Телекомунікаційні послуги в місті надають Біттернет, «TigerNet», Укртелеком та ін.

3. Транспортна доступність


Розташування

Відстань від м. Чорткова до найближчих обласних центрів України автомобільними шляхами складає:

Розташування міста

Розташування міста

  • м. Тернополя – 78 км.,
  • м. Києва – 480 км,
  • м. Чернівців – 88 км,
  • м. Вінниці – 230 км,
  • м. Житомира – 360 км,
  • м. Івано-Франківська – 110, км.
  • м. Львова – 200 км,
  • м. Рівне – 215 км,
  • м. Хмельницький – 111 км.

Автомобільне сполучення

Через Чортків пролягають автошляхи міжнародного значення М19 (E85) (європейський автошлях, що бере свій початок в литовській Клайпеді і закінчується у грецькому Александруполісі. Загальна протяжність 2300 кілометрів).

Авіаційне і залізничне сполучення

Міжнародний аеропорт «Тернопіль» розташований на відстані 3 км на південний схід від міста Тернополя.
Аеропорт є комунальною власністю Тернопільської обласної ради та займає площу 164,29 га.
Наявні дві злітно-посадкові смуги: основна – 10/28, 2000*42 м, покриття – бетон, та стара асфальто-бетонна 12/30, яка зараз слугує частиною руліжної доріжки. два перони здатні розмістити 6 літаків типу Як-42. Метеорологічний мінімум аеродрому (висота нижньої межі хмар і горизонтальна видимість) з магнітним курсом (МК) 282° – 115*1700, з МК 102° – 125*1800.

Аеродром сертифікований 11.02.2013 терміном на 3 роки і готовий до прийняття повітряних суден максимальною злітною масою до 64,9 тонн типу Л-410, Ан-28, Ан-24, Ан-2, Ан-26, Ан-30, Ан-72, Ан-32, Як-40, Як-42, Ан-12, Ан-140, Ан-148, Ан-158, Ту-134, Іл-18, Аеробус А320, Боїнг В737 з частотою не більше п‘яти літако-вильотів на добу та вертольотів усіх типів.

Залізничні маршрути через Чортків:

  • Київ–Чортків–Рахів
  • Москва–Чортків–Софія
  • Чернівці–Чортків–Київ
  • Київ–Чортків–Івано-Франківськ

4. Контактні дані


Чортківська міська рада

Міська рада у новій ратуші

Міська рада у новій ратуші

Шматько Володимир Петрович – міський голова

Вул. Шевченка, 21, м. Чортків 48500
тел. +38 (03552) 2-27-98
E-mail: MOED@chortkiv.org.ua
http://www.chortkiv.org.ua

Інвестиційна політика

Відділ економічного розвитку, інвестицій та комунальної власності виконавчого комітету Чортківської міської ради

Мостовик Наталія Василівна
Тел.факс (03552) 20385; моб.(097) 3476047
e-mail:chortkiv.mrada@ukr.net

5. Ресторанно-готельна база

Готелі

Готель «Авіаносець»+ ресторан, сауна
вул. Незалежності,24 а
тел. (03552) 2-18-30
e-mail: vasiatania18@mail.ru

Готель «Гетьман»+ ресторан, піцерія, сауна
вул. Володимира Великого,1а
тел. (03552) 3-12-84
http://getman.te.ua

Ресторани

Ресторан «Асторія»
вул. Подільська,31
тел.: (03552) 20775

Ресторан «Райський куточок»
вул. Копичинецька,94 а
тел.: (03552) 2-61-43
моб.: (066) 255-23-32
e-mail: 2911364@rexami.com

ПАБ «Сова»
Вул. Ринк,1а
моб.: (095) 6408181, (068) 1609143

6. Соціально-культурна база


Спортивні об’єкти

У місті діє Чортківська районна комунальна дитячо-юнацька спортивна школа, футбольний стадіон «Харчовик».

2011 року на базі Чортківського інституту підприємництва і бізнесу збудований спортивний комплекс «Економіст», зручний для проведення змагань з волейболу, баскетболу, гандболу зокрема й міжнародному рівні. Тут є вся необхідна інфраструктура, щоб спортсмени, судді, журналісти й уболівальники почувалися комфортно. На зручних трибунах спорткомплексу може розміститися відразу шістсот осіб. Встановлено найновіші системи вентиляції, опалення, у залі є сучасний настил, обладнані конференц-зал, лікарський та масажний кабінети, душові.

Здоров’я та соціальна опіка

Медична допомога жителям Чорткова та району надається центральною комунальною районною лікарнею на 380 ліжок, районним поліклінічним відділом на 850 відвідувань, комунальним закладом Центром первинної медико–санітарної медичної допомоги, дерматовенерологічним диспансером, протитуберкульозним диспансер, пологовим будинком.

Освіта

Медичний коледж

Медичний коледж

  • Чортківський інститут підприємництва і бізнесу Тернопільського національного економічного університету;
  • Коледж Чортківського інституту підприємництва і бізнесу ТНЕУ;
  • Чортківський державний медичний коледж;
  • Чортківський гуманітарно-педагогічний коледж імені Олександра Барвінського;
  • Чортківська дяківсько-катехитична академія імені священномученика (єпископа) Григорій Хомишина;
  • Державний навчальний заклад “Чортківське ВПУ”.

Інституції культури

Чортківський районний будинок культури ім. Катерини Рубчакової з 2006 р. визнаний найкращим закладом культури Тернопільської області, нагороджений Дипломом Міністерства культури і туризму за третє місце у Всеукраїнському огляді-конкурсі районних будинків культури.

Основним завданням будинку культури є розвиток всіх видів і жанрів аматорського мистецтва, підвищення природного рівня аматорських колективів, створення належних умов для їх творчої роботи; відродження і пропаганда кращих зразків української пісенної творчості; відкриття нових імен; популяризація кращих виконавців.

Події

У місті проводиться відповідна робота із залучення суб’єктів підприємницької діяльності, які надають перукарські послуги, до участі в семінарах та конкурсах. Так, 14 березня 2014 року в м.Тернополі в торговельно-розважальному центрі «Подоляни» відбувся ХІІ обласний відбірковий конкурс з перукарського мистецтва – «Чарівна зачіска – 2014», в якому взяли участь представники міста Чортків та нагороджені грамотами та дипломами Тернопільської обласної державної адміністрації. Місто Чортків отримало кубок та диплом за друге командне місце.

7. Економічний потенціал міста


Промисловість

Такі підприємства міста, як: ВАТ “Чортківський цукровий завод”, ПП “Чортківсир”, ПП “Чортківмолоко”, Державне підприємство “Чортківський комбінат хлібопродуктів”, ТОВ “Ваврик і Компанія” ЛТД, ПП “Колобок” представляють виробництво харчових продуктів, які забезпечують переробку сільськогосподарської продукції південного регіону Тернопільської області і реалізують її не тільки на території Тернопільської області, але і за її межами.

Підприємство ВАТ Чортківський завод “Агромаш” представляє галузь машинобудування, а перо-пухова фабрика “Біллербек Україна” – текстильне виробництво.

Провідною галуззю промисловості міста, як по обсягах виробництва продукції, так і по чисельності промислово-виробничого персоналу, є харчова промисловість. Сировинною базою для даної галузі служать фермерські господарства та приватний сектор.

Подальший розвиток промисловості м. Чорткова ґрунтуватиметься на підвищенні потужностей і технічного рівня діючих підприємств і завершенні будівництва нових промислових об’єктів.

Торгівля

У галузі торгівлі міста Чорткова діє 475 торгових закладів загальною площею 29,6 тис.м2. Із загальної кількості торговельних підприємств 96,7% належать фізичним особам-підприємцям, 3,3% – юридичні підприємства. У сфері ресторанного господарства в місті працює 26 підприємств з кількістю 1050 посадочних місць. Також, діє два ринки: міський комунальний ринок (250 торгових місць) та Чортківський госпрозрахунковий ринок районного споживчого товариства (341 торгове місце). В місті проводиться нове будівництво та реконструкція існуючого.

Впродовж року проводяться ярмарки та виїзні торгівлі, на яких сільгоспвиробники реалізовують населенню за пільговими цінами сільськогосподарську продукцію.

Послуги

2015 року запрацював Центр надання адміністративних послуг. Адміністративні послуги надаються через адміністратора, шляхом його взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг.

Чортківський комбінат комунальних підприємств працює у сфері вивезення твердих побутових відходів (чисельність населення, яке охоплене послугами становить 12000 осіб). Комунальне підприємство “Чортків Дім” надає послуги на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (на обслуговуванні знаходиться 98 багатоповерхових будинків).

У сфері побутового обслуговування населення міста найбільш розвинутими є: перукарські послуги, ремонт та технічне обслуговування автомобілів, ремонт одягу та взуття, ремонт електропобутової техніки, ритуальні послуги, фотопослуги, хімчистки. Послуги населенню надають суб’єкти господарювання. Із загальної кількості підприємств з надання побутових послуг 90,3 % належать фізичним особам-підприємцям, 9,7 % – юридичні підприємства.

Також функціонують: ТзОВ “Нова пошта”, Центр електрозв’язку №7 Тернопільської філії ВАТ “Укртелеком” Чортківське відділення, ПАТ автотранспортне підприємство 16142, та інші.

Інституції з бізнес-довкілля

Банківські установи:

ПАТ “ВіЕс Банк”, ПАТ “Мегабанк”, ПАТ “Міський комерційний банк”, ПАТ “Ощадбанк”, ПАТ КБ “Правекс-Банк”, ПАТ КБ “ПриватБанк”, ПАТ “Райффайзен Банк Аваль”, ПАТ “Укргазбанк”, ПАТ “Укрексімбанк”, ПАТ “УкрСиббанк”, ПАТ “Укрсоцбанк”, UniCredit Bank ™, ПАТ КБ “Хрещатик”, VS Bank, Універсал банк, ЮніКредіт банк.

Фінансово-кредитні установи:

Кредитна спілка “Самопоміч”, Кредитна спілка “Довіра”, Відділення кредитної спілки “Альянс-Україна”, Відділення кредитної спілки “Тернопіль 2004”

Страхові компанії:

Відділення НАСК “ОРАНТА”, ТФСГ “Страхова група ТАС”, Відділення АТ “Українська пожежно-страхова компанія”, ВАТ СК “Провідна”

Бізнес центри:

Сектор інформаційного відділу обслуговування Центральної бібліотеки.

8. Інвестиційні стимули


Інвестиційні стимули

  • встановлення мінімального розміру орендної плати (з 12% до 3%) від експертної вартості;
  • клопотання до Верховної Ради України щодо звільнення від податку на прибуток на певний період;
  • сприяння у підведенні комунікацій до земельної ділянки у випадку потреби;
    звільнення від сплати коштів пайової участі на розвиток інфраструктури;
  • представник, від органу місцевого самоврядування, для підтримки та консультації інвестора.

Інвестиційні майданчики на карті