Долина


1. Основні дані про місто

Коротка характеристика

Herb_Dolyna
Місто Долина – центр Долинського району Івано-Франківської області, розташоване в північно-східній частині району на перетині важливих транспортних коридорів, що сполучають різні регіони України та мають виходи в держави Європи.

Площа міста – 20,49 км².

Чисельність населення – 20,5 тис. осіб.

У мальовничому куточку Прикарпаття розкинулось квітуче містечко Долина – місто працьовитих людей, багатих культурних традицій, розвинутої промисловості, великого туристичного потенціалу.

Історія міста сягає сивої давнини, датою виникнення вважається 979 рік, коли на цій території було відкрито соляні джерела. Перші згадки про Долину пов’язані з правлінням польського короля Владислава Ягайла. 1525 року Долині було надано Магдебурзьке право і «право на виробництво солі». З того часу мешканці міста видобували ропу, проте перша долинська солеварня була збудована лише в 1900 році. Розвиток міста відтоді нерозривно пов’язаний з соляними промислами, а Долина стає відомою саме своїм «білим золотом». В середині ХХ ст. на території Долини та району знайдено потужні нафтові родовища, розпочинається новітня історія розвитку Долини.

Панорама міста

Панорама міста

Сьогодні Долина – місто районного значення, адміністративний та культурний центр Долинського району, одне із найдавніших поселень Галичини. Половина території району розміщена в гірській місцевості, з мальовничими краєвидами, що дає змогу туристам цікаво провести свій відпочинок в будь-яку пору року. Туристично-рекреаційні ресурси Долинщини представлені ще й бальнеологічними ресурсами: лікувальними мінеральними водами, грязями, водними ресурсами.

Умовно Долину ділять на декілька частин: Стара Долина, Загір’я, Брочків, Городок.

Церква Різдва Богородиці

Церква Різдва Богородиці

Стара Долина – історична частина міста, в якій знаходяться старовинні будівлі. Найдавніші храми: римо-католицький Костел Різдва Діви Марії (1835 р.) та греко-католицька церква Різдва Богородиці (1896-1904) яку освячував сам митрополит Андрей Шептицький знаходяться саме в старій частині міста. Загір’я розташоване над міським ставом, біля якого знаходиться дорога державного значення, яка з’єднує стару і нову частину міста. В новій частині міста Брочків розташовані школи, дитячі садочки, стадіон, міські бібліотеки, музей, підприємства, організації. Сьогодні нова частина — економічний і культурний центр міста. На початку Городка знаходиться оновлена Центральна районна бібліотека.

Костел Різдва Діви Марії (фото - Олег Костецьий)

Костел Різдва Діви Марії (фото – Олег Костецьий)

Через Долину протікають річки Тур’янка та Сівка. Окрасою міста є міський став, розташований біля нього міський парк, в якому можна відпочити, спробувати джерельної води, порибалити. Неподалік від міста розташована одна із найбільших святинь Західної України – Греко-католицький монастир на Ясній горі в Гошеві.

Провідною галуззю економіки міста є промисловість, зокрема нафтогазовий комплекс. В місті діють кілька підприємств легкої та харчової промисловості, розвинуте приватне підприємництво. Середня заробітна плата 174 дол./місяць. Кількість населення Долинського району 69,9 тис. осіб, з них працездатні особи 47 тис. осіб.

Наше чарівне прикарпатське містечко запрошує всіх прогулятись своїми затишними вуличками, відчути свіжий подих Карпатських гір, відкрити для себе гостинність та красу колиски бойківського краю!

Генеральний план/плани розвитку

Генеральний план затверджено рішенням Долинської міської ради від 12.08.2003 року № 320-8/2003.

Стратегічними пріоритетами міста є:

  • забезпечення якісних, безпечних і здорових умов проживання та перебування в місті (зокрема: благоустрій та екологія, забезпечення якісними муніципальними та житлово-комунальними послугами, підтримка та покращення безпеки проживання і перебування в місті);
  • розвиток соціальної сфери через підтримку освіти, культури, спорту, громадських ініціатив;
  • сталий економічний та енергетичний розвиток міста.

2. Доступність інфраструктури у місті


Водопровідна і каналізаційна мережі

Водопровідна мережа

Водопровідна мережа

Забір води на постачання Долинське ВУВКГ проводить з р. Свіча. За рік її забирається приблизно 3 млн. кубометрів. Забір цей відкритий, обладнаний півзапрудою, земляними резервуарами-відстійниками ємністю 120 тис. кубометрів та насосною станцією продуктивністю 30 тис. кубометрів за добу. Потужність фільтрувальної станції – 22,5 тис. кубометрів за добу. Насосна станція другого підйому потужністю 20-25 тис. кубометрів води за добу. Подача води до споживачів здійснюється через водопровідні мережі. Водопровідна мережа має протяжність 98 км.

 

Каналізаційна мережа має протяжність 30,99 км., у тому числі:

  • Ø 800 мм (з/б) – 2,1 км;
  • Ø 500 мм (а/ц) – 0,65 км;
  • Ø 500 мм (з/б) – 1,55 км;
  • Ø 600 мм (з/б) – 1,0 км;
  • Ø 300 мм (кераміка) – 2,6 км;
  • Ø 300 мм (ПВХ) – 1,1 км;
  • Ø 250 мм (ПВХ) – 0,49 км;
  • Ø 200 ÷ 150 мм (а/ц) – 18 км.

Напірний каналізаційний колектор:

  • Ø 200 мм (сталь) – 1,2 км;
  • Ø 250 мм (сталь) – 0,6 км;
  • Ø 200 мм (сталь) – 1,7 км (недіючий).

Дві каналізаційні насосні станції потужністю 14,4 тис. кубометрів. Очисні каналізаційні споруди проектною потужністю 17,0 тис. кубометрів стоків за добу.

Електроенергетична і газова мережі

Електромережа

Електромережа

Електропостачання міста здійснюється від районної підстанції ПС 110/35/6 кВ, заживленої до ЛЕП-110 кВ від Стрийського і Калуського енерговузлів. У м. Долина знаходяться мережі 6, 10, 0,4 кВ. Частина мереж 0,4 кВ в доброму стані після перебудови на СІП, але завантажені близько 80 % . Мережі 6,10 кВ знаходяться в задовільному стані і завантажені приблизно на 60 %. Проводиться ряд технічних заходів для переводу м. Долина на напругу 10 кВ, з прокладанням нових кабельних мереж. Після повного переводу м. Долина на напругу 10 кВ резерв потужності має значно збільшитися.

Газова мережа

Газова мережа

Газопостачання міста здійснюється від газорозподільної станції (ГРС «Долина»), яка підключена до магістрального газопроводу Пасічна-Долина, встановлено 9 ГРП, 19 ШРП, що дає змогу повністю забезпечити газом потреби мешканців та підприємств. Регулярно проводиться почергова заміна газопроводів і обладнання. Враховуючи те, що бюджетні установи міста переведені на альтернативні види палива, використання потужностей газотранспортної системи міста суттєво знизилось. Послуги з газопостачання в місті надає Долинське управління по експлуатації газового господарства.

Телекомунікації

Телекомунікації

Телекомунікації

Телерадіокомпанією «Оріон плюс» прокладена оптична мережа, яка є найсучаснішим методом передачі сигналу. Встановлено сучасне обладнання, яке дозволяє надавати доступ до швидкісного інтернету. Мережа охоплює територію нової частини міста (від вул. Котляревського до вул. Богдана Хмельницького, вул. Обліски, р-н Привокзальний, р-н Заозерна, с. Мала Туря, с. Новичка). Середня швидкість інтернету – 100 Мб/с.

Послуги телефонного зв’язку надає ПАТ «Укртелеком» територія міста повністю телефонізована, є в наявності 7 цифрових АТС. ПАТ «Укртелеком» може забезпечити доступом до широкосмугового Інтернету – максимальна швидкість 5 Мбіт.

Також на території міста працюють інтернет-провайдери: «Мандарин», B-net – максимальна швидкість – 60 Мб/с. Послуги мобільного зв’язку надають оператори Kyivstar, Life, MTC, Інтертелеком.

3. Транспортна доступність


Розташування

Відстані з міста Долина до великих міст:

Розташування міста

Розташування міста

  • Івано-Франківськ 58 км (обласний центр, приблизний час у дорозі ~ 1 год 6 хв),
  • Львів 110 км (приблизний час у дорозі ~ 2 год 15 хв),
  • Київ 635 км (приблизний час у дорозі ~ 9 год 7 хв).

Найближчі пункти перетину кордону:

  • Мостиська, Львівська область 138 км (приблизний час у дорозі ~ 2 год 49 хв),
  • Шегині, Львівська область 151 км (приблизний час у дорозі 3 год 1 хв),
  • Рава-Руська, Львівська область 174 км (приблизний час у дорозі 3 год 7 хв).

Автомобільне сполучення

Долина розташована на перетині важливих транспортних коридорів, що сполучають між собою різні регіони України та мають виходи в держави Європи. Через місто проходять автомобільні дороги державного значення Н-10 Стрий-Чернівці-Мамалига та Р-38 Долина-Хуст. Таким чином, з Долини наявний прямий та безперешкодний доступ до регіональних центрів Західної України міст Львова, Івано-Франківська та Чернівців, один з двох автомобільних коридорів в Закарпаття, вихід на міжнародну автомагістраль Е-40.

Авіаційне і залізничне сполучення

Найближчі аеропорти:

  • міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ» – 68 км (автодорогою державного значення Н10);
  • міжнародний аеропорт «Львів» ім. Данила Галицького – 114 км (автодорогами державного значення Н10 і міжнародного значення М06/Е50).

Залізничне сполучення представлене віткою Львівської залізниці Чернівці – Івано-Франківськ. Для забезпечення комфорту пасажирів в Долині функціонує сучасний залізничний вокзал.

4. Контактні дані


Долинська міська рада

пр. Незалежності,5 м. Долина, Івано-Франківська обл., Україна, 77504.
e-mail: rada@dolyna.info
http://www.rada.dolyna.info

Інвестиційна політика

Відділ інвестицій, енергозбереження та муніципального розвитку

Наталія Головата – спеціаліст І категорії відділу ІЕМР
Володимир Смолій – заступник міського голови
Телефон +38 (03477) 2-70-07, 2-70-30.
Факс: (03477) 2-70-35

5. Ресторанно-готельна база

Готелі

Готельно-відпочинковий комплекс “Софія”
вул. Обліски, 70, м. Долина, Івано-Франківська область,
тел./факс: (03477) 2-75-95, тел. (03477) 2-75-92,
моб. тел.+38 050-43-30-100
e-mail: reception@sofia-hotel.if.ua, sofia-hotel@mail.ru
сайт: http://sofia-hotel.if.ua

Готель “Князь Олег”
вул. Обліски 38а, м.Долина, Івано-Франківська обл.
тел.: 03477 27722, моб. тел. +38 050 3732213
e-mail: hotel-oleg@ukr.net

Мотель “Alva”
вул. Б. Хмельницького 67а, м. Долина, Івано–Франківська обл.
тел./факс: (03477) 2 50 71, моб. тел. +38 095 087 27 45
e-mail: motel@dolyna.info
сайт: http://motel.dolyna.info

Об’єкти громадського харчування

Ресторан “Софія”
вул. Обліски 70, м. Долина
тел.: (03477) 27595 або 27592
e-mail: sofija.70@mail.ru
сайт: http://sofia-hotel.if.ua

Кафе-бар “Імпреза”
вул. Обліски 125a, м. Долина,
Тел.: +38 095 706 87 67
e-mail: cafe@impreza.if.ua
сайт: http://impreza.if.ua

Кафе-піцерія “San Remo”
вул. Незалежності 3а, м. Долина,
моб. тел.: +38 066 248 22 11

Кафе-піцерія “Мрія”
вул. Грушевського 32, м. Долина
тел.: (03477) 28225
сайт: http://mriya.dolyna.info

Піцерія “Mamma Mia”
вул. Грушевського 30а, м. Долина
тел.: (03477) 28362
e-mail: overt@ukr.net

6. Соціально-культурна база


Спортивні об’єкти

Важливим спортивним об’єктом, який знаходиться на території міста є міський стадіон «Нафтовик», де щороку проводяться змагання з футболу.

Фото - Роман Шимкович

Фото – Роман Шимкович

Одним зі спортивних закладів, які допомагають молоді саморозвиватися є дитячо-юнацька спортивна школа (ДЮСШ), що виховує любов до спорту та навчає вести здоровий спосіб життя. Вихованці займаються різними видами спорту: греко-римською боротьбою, вільною боротьбою, волейболом, футболом, легкою атлетикою та плаванням. Також у ДЮСШ діють реабілітаційні програми з плавання, де займаються діти з порушенням опорно-рухового апарату.

А ще є окрема «група здоров’я», де займаються дорослі. З греко-римської боротьби є 3 призери України, з вільної боротьби – чемпіони Європи та призери світу (Чернецький Олександр – володар кубка світу, учасник 30-х літніх олімпійських ігор у Пекіні, Василь Рачиба – чемпіон Європи у ваговій категорії до 84 кг).

На території Долинського міського парку-ставу знаходиться байдарочний клуб (секція веслування на байдарках і каное). У місті облаштовано велосипедну доріжку загальною протяжністю 3.35 км.

Здоров’я та соціальна опіка

Медичні заклади:

1. Центральна районна лікарня

  • м. Долина, вул. О. Грицей 15;
  • діють такі відділення: терапія, хірургія, травматологія, невралгія, реанімація та ін.; заклад розрахований на 280 ліжок.

2. Дитяча міська лікарня

  • м. Долина, вул. Міцкевича 23;
  • лікарня діє з жовтня 1977 року, розрахована на 70 ліжок, обстежуються діти до 18 років, надається амбулаторно-консультативна допомога; у рік лікарня обслуговує до 2000 дітей, здійснює до 14 000 відвідувань на дім;
  • 5 одиниць транспорту.

3. Дитяча поліклініка

  • м. Долина, вул. С. Бандери 9;
  • дітям до 18 років, надає послуги: лор, травматолог, хірург, окуліст, дитячий гінеколог, кардіолог, невропатолог та ін.

Установи соціальної опіки:

  • Долинський дитячий будинок «Теплий дім»;
  • Долинська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів;
  • Геріатричний пансіонат смт. Вигода;
  • ГО «Ти Ангел»;
  • Благодійний фонд «Надія є»;
  • Благодійний фонд громади.

Освіта

Вищі навчальні заклади розташовані в обласному центрі – м. Івано-Франківську, до якого з Долини всього лиш 58 км.

Івано-Франківський національний технічний університет нафти та газу заснований 1967 р., багатопрофільний заклад освіти IV рівня акредитації, що веде підготовку та перепідготовку фахівців для нафтогазової промисловості. Структура університету: Інститут нафтогазової інженерії (ІНГІ), Інститут інженерної механіки, Інженерно-екологічний інститут, Інститут інформаційних технологій, Інститут економіки та управління в нафтогазовому комплексі, Енергетичний інститут, Інститут архітектури, будівництва і туризму, Інститут геології та геофізики, Інститут гуманітарної підготовки та державного управління, Кафедра військової підготовки.

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника є одним з найстаріших вищих навчальних закладів Івано-Франківської області. Структура: Факультет іноземних мов, Філософський факультет, Фізико-технічний факультет, Факультет математики та інформатики, Економічний факультет, Інститут історії, політології та міжнародних відносин, Факультет фізичного виховання і спорту, Інститут історії, політології та міжнародних відносин, Інститут природничих наук, Інститут туризму, Інститут філології, Інститут мистецтв, Педагогічний інститут, Юридичний інститут, Навчально-науковий інститут післядипломної освіти та дистанційного навчання.

Івано-Франківський національний медичний університет – заснований 1945 р. навчальний заклад IV рівня акредитації. Здійснює підготовку фахівців за спеціальностями: Лікувальна справа, Стоматологія, Фармація, Педіатрія, Сестринська справа, Стоматологія ортопедична.

Прикарпатський лісогосподарський коледж здійснює підготовку фахівців за напрямами:
“Лісове господарство”, “Зелене будівництво та садово-паркове господарство”, “Бухгалтерський облік”, “Туристичне обслуговування”, “Землевпорядкування”, “Лісове господарство”, “Бухгалтерський облік”.

Інституції культури

Долинський районний народний дім культури налічує 11 гуртків художньої самодіяльності, з них 9 мають звання «Народний аматорський».

Долинська центральна районна бібліотека – інформаційно-освітній та культурний центр району. Для користувачів діють: літературна студія “Слово”, клуб “Золота осінь”, English club, інформаційно-ресурсний центр “Вікно у світ”, інформаційно-ресурсний центр “СВІТОВИД”, центр регіональної інформації «Долинщина: день за днем».

Муніципальний духовий оркестр (Фото - Юрій Черневий)

Муніципальний духовий оркестр (Фото – Юрій Черневий)

Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів, один з наймолодших музеїв карпатського регіону, збирає, зберігає, вивчає та експонує етнографічні колекції, які знайомлять сучасників із культурою бойків. Безперечними «родзинками» музею є реконструкція бойківської хати; писанки, вишиті кольоровими нитками; колекція ляльок та сакральні пам’ятки XVI—XVIII століть.

Музей-криївка повстанської звитяги. Знаходиться в народному домі «Просвіта». Збудований у вигляді бункера. У музеї-криївці діють експозиції з побуту воїнів УПА.

2009 року створено Долинський муніципальний духовий оркестр, який за короткий час існування своєю віртуозною грою завоював серця долинян.

Події

Долина фестивальна (фото - Юрій Черневий)

Долина фестивальна (фото – Юрій Черневий)

Фестиваль бойківського меду та ремесел — унікальне культурно-етнографічне свято, яке проводиться щорічно в останню неділю серпня та об’єднує кращих пасічників та майстрів народних ремесел не лише з Бойківського регіону, а й з усієї Західної України. На свято меду з’їжджаються пасічники із різних куточків України, щоб пригостити своїм солодким продуктом та поділитися новинками медової справи. І представлені тут не лише меди, а й різноманітні супутні продукти бджільництва. А паралельно з медівниками на площі красуватиметься різнобарв’я різноманітних талантів бойківських, покутських та гуцульських майстрів. Кожен присутній зможе побачити народну вишивку, бісероплетіння, ручне ткацтво у вигляді сувенірів, прикрас та українського національного одягу, макраме, гачкування, вироби з полімерної глини. Традиційним місцем проведення свята є центральна площа Долини, позаду пам’ятника Михайлові Грушевському.

Долина фестивальна (фото - Євген Белоус)

Долина фестивальна (фото – Євген Белоус)

Фестиваль духових та естрадно-духових оркестрів “Сурми гір” проводиться з метою збереження, розвитку, популяризації духової музики та духових оркестрів, представлення нашого мальовничого міста, як європейського з розвиненим культурним потенціалом, яскравим відображенням усього багатогранного і неповторного національного колориту. Це музично-театралізоване дійство є дуже символічним з точки зору єднання музичної культури й культурних традицій, популяризації духової та естрадно-духової музики, яка сприятиме вдосконаленню виконавської майстерності духових оркестрів, оновленню й збагаченню їх музичного репертуару, чудова можливість оркестровим колективам поділитися напрацьованим досвідом та закріпити творчі зв’язки між собою.

Регулярно проводяться спортивно-масові та оздоровчі заходи. Зокрема: чемпіонат України з фрі-файту, спортивні змагання присвячені Дню Незалежності України та Дню міста, велоквест на День міста, масові туристичні велозаїзди, футбольні та волейбольні турніри.

7. Економічний потенціал міста


Промисловість

Промисловість міста (фото - Ігор Ящур)

Промисловість міста (фото – Ігор Ящур)

Провідною галуззю економіки міста Долина, в якій сконцентрована більша частина виробничих фондів і в якій зайнята більшість мешканців, є промисловість. Сьогодні провідним сектором промисловості є нафтогазовий комплекс, який представлений підприємствами:

  • НГВУ «Долинанафтогаз» (видобуток нафти і газу, здійснення розробки і експлуатації нафтових, газових і газоконденсатних родовищ, підготовка і реалізація нафти і конденсату).
  • Прикарпатське управління бурових робіт (будівництво пошуково-розвідувальних та експлуатаційних свердловин на нафту і газ).
  • ПАТ «Укрспецтрансгаз» (транспортування скраплених вуглеводневих газів).
  • Долинський газопереробний завод (виробництво бензину газового стабільного, зріджених вуглеводневих газів).
  • Долинське тампонажне управління (роботи по цементуванню обсадних колон і встановленню цементних мостів у свердловинах).
  • Долинське ЛВУМГ надає послуги з транспортування природного газу, здійснює транзит природного газу через територію України, розташоване в Долинському районі.

У місті також є кілька підприємств легкої (ТзОВ «Швейна фабрика «Довіра», ТзОВ «Спецодяг», швейна фабрика «Едельвейс») та харчової промисловості (пекарня «Колобок» виробляє хліб і хлібобулочні вироби).

В Україні та далеко за її межами відома група компаній «Солодка Долина», що спеціалізується на виготовленні кондитерських виробів.

ФОП Марковський М. М. займається виробництвом морозива ТМ «Ласунчик».

Отара (фото - Ігор Ящур)

Отара (фото – Ігор Ящур)

ФГ «ЕКО-Карпати» вирощує овець та кіз, займається виробництвом сирів. В асортименті — козячий сир твердий, напівтвердий, рікотта, бринза.

ТзОВ «Долина-Агро» вирощує саджанці лохини великорослої (посадковий матеріал розмножується методом культури тканин in vitro).

Вирощуванням ягід лохини займається ФОП Дитинко В. О.

В Долинському районі також добре розвинені лісозаготівельна та деревообробна промисловість. ТОВ «Уніплит» — лідер деревообробної галузі України в сегменті виробництва ДВП.

У районі працює завод з виробництва мінеральних вод ТзОВ «Мізунь», ТзОВ «Карпатські джерела».

Стратегічним пріоритетом міста є розбудова нової промислової зони (індустріальний парк «Долина»), яка повинна стати місцем розташування нових високотехнологічних та екологічно безпечних виробничих потужностей.

Торгівля

Торгівля в місті Долина здійснюється через мережу магазинів та ринків.

До послуг населення міста відкриті нові сучасні заклади торгівлі, серед них: торгові центри «Кошик», «Гермес», «Авалон»; супермаркети «Колібріс», «Наш край», «Суперсам»; продуктові магазини «ABC», «Камелія», «Слов’янка»; магазин дитячих товарів «Лелека»; ювелірні магазини «Адамас», «Карат»; господарських товарів «Престиж», «Світ техніки», «Інтер’єр», «Техноплюс»; магазин народних виробів «Писанка» та інші.

Зараз у місті Долина функціонує 6 постійно діючих ринків змішаного типу: ринки Районного споживчого товариства, ДЦСЄ «Інсайт», «Крістоф», «Меркурій», автобазар та наймолодший комунальний ринок, заснований в 2006 році, який на сьогодні активно розбудовується.

Послуги

Посвідчення правочинів (договори, заповіти, довіреності), видача свідоцтва про право на спадщину, про придбання майна, засвідчення вірності копій документів і виписок з них, справжності підпису на документах, вірності перекладу документів з однієї мови на іншу, інші нотаріальні послуги надають приватні нотаріуси Губа І. В., Ананевич О. М., Шевченко І. Г., Белей Л. Й.

Послуги з інформування, підбору і навчання кадрів надає Долинський районний центр зайнятості.

У сфері пасажирських перевезень міські маршрути здійснюють 18 транспортних засобів, які належать приватним перевізникам, середній інтервал руху 7 хв. В м. Долина працюють служби таксі «Спартак», «Шанс», «Економ-клас». За вантажні перевезення відповідає ТзОВ «Транс-Захід», ТзОВ «Юромир». Послуги з ремонту автомобілів надають ПП Бік В. Є., ТзОВ «Артранс».

Значну роль у туристичній інфраструктурі Долинщини відіграє сільський зелений туризм.
Садиби: «12 місяців», «У генерала», Я. Халус, І. Кузеляк, Маслія І. С. гостинно запрошують подивитись на особливості національних традицій (участь у бойківському весіллі, вечорницях, хрещенні, коляді), сільськогосподарське виробництво, майстерність місцевих ремісників (виготовлення дерев’яного посуду, плетіння ліжника). У м. Долина працюють туристичні агенції: «Гарячі путівки», «Тур-Світ», «ЄвроТур», «Шенген». Функціонує «Карпатський трамвай» – єдиний в Україні екскурсійний маршрут вузькоколійною залізницею, прокладений вздовж річки Мізунки.

Інституції з бізнес-довкілля

У м. Долина надають банківські послуги Укрсоцбанк (входить до міжнародної фінансової групи UniCredit Group), Райффайзен банк Аваль (входить до міжнародної фінансової групи Raiffeisen International Bank Holding AG), Укрсиббанк (входить до міжнародної фінансової групи BNP Paribas Group), Приватбанк (найстабільніший банк з українським капіталом, найбільший банк за розміром активів), Державний Ощадбанк, а також Правекс-банк, Ідея банк, банк «Національний кредит», банк «Фінанси та кредит».

Крім банків операції із залучення коштів, кредитування своїх членів здійснюють кредитні спілки. Кредитна спілка «Злет», заснована мешканцями міста Долина ще 1997 року, здобула хорошу репутацію і успішно розвивається.

Послуги страхування в м. Долина надають страхові компанії: «Галицька», «Оранта», «Універсальна», «Провідна», Страхова група «ТАС», «Княжа». Страхові продукти сформовані в комплексні страхові програми, відповідно до яких кожен клієнт може застрахувати свої ризики як окремо, так і в комплексі.

В місті також працюють громадські організації Центр підтримки та розвитку реформ, Фонд громади міста Долина. Залученням інвестицій, супроводом інвесторів на кожному етапі здійснення інвестицій займається КП «Долина-інвест».

8. Інвестиційні стимули


Інвестиційні стимули

Індустріальний парк (інвестиційний майданчик №1)

Оскільки індустріальний парк м. Долина включений до Реєстру індустріальних парків, відповідно до закону «Про індустріальні парки» керуючим компаніям та ініціаторам створення – суб’єктам господарювання за рахунок коштів, передбачених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, надаються безвідсоткові кредити (позики), цільове фінансування на безповоротній основі для облаштування індустріальних парків. А також:

учасники індустріального парку, керуючі компанії та ініціатори створення – суб’єкти господарювання звільняться від:

  • пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів у разі будівництва об’єктів у межах індустріального парку;
  • сплати ввізного мита за ввезення устаткування, обладнання та комплектуючих до них, що не виробляються в Україні та не є підакцизними товарами, для здійснення господарської діяльності у межах індустріальних парків;

Процедура доступу до виробничих площ для ініціатора і/або керуючої компанії та учасників індустріального парку в межах індустріального парку (набуття прав власності на земельну ділянку державної та комунальної власності) є спрощеною (не потрібно проводити аукціон) та в подальшому гарантується право на земельні ділянки у межах індустріального парку.

Надається можливість отримання коштів з державного чи місцевих бюджетів для фінансування комплексу заходів щодо вибору території індустріального парку та її облаштування на землях державної чи комунальної власності.

Для інвестиційних майданчиків №2-4

Встановлення пільгового розміру пайової участі в розмірі 1(однієї) гривні для об’єктів виробничого призначення (крім виробництва товарів підакцизної групи) може здійснюватися за окремим рішенням сесії міської ради, за попереднім розглядом на профільній постійній комісії міської ради.

Для інвестиційних майданчиків №1-4

Встановлення мінімальної річної орендної плати, відповідно до Податкового кодексу, в розмірі 3 % від нормативної грошової оцінки до введення об’єктів в експлуатацію, але не більше, ніж на 3 роки за земельні ділянки, надані в оренду для будівництва.

Долинська міська рада з свого боку надаватиме всеохоплюючу адміністративну, інформаційну, консультативну підтримку діяльності інвесторів.

КП «Долина-інвест» надає послуги персонального супроводу інвестора, інформаційну підтримку, високоякісні консалтингові послуги, а також забезпечує взаємодію між інвестором та органами державної та місцевої влади у форматі єдиного інвестиційного вікна.

Інвестиційні майданчики на карті